Blog ten przedstawiać będzie zdjęcia i opisy wykonywanych przeze mnie rzeczy z włóczki. Chusty, szale, swetry i nie tylko. A wszystko zrobione na drutach własnoręcznie i z pasją.
RSS
środa, 03 listopada 2010

Dotarły do mnie wczoraj; trzy fantastyczne motki Kid Mohairu Adriafilu w kolorze jasno popielatym. Wiele dobrego naczytałam się o tej włóczce. Długo jednak opierałam się przed  jej zakupem. Koniec, końców dałam się skusić, postanowiając osobiście sprawdzić czy naprawdę jest taka wspaniała. Tak więc nareszcie mam! Wrażenia dotykowe są jak najbardziej pozytywne. Włóczka jest milutka i mięciutka. Jaka jest w robocie to się dopiero okaże , ponieważ te puchate kłębki służą na razie do podziwiania. Najpierw muszę skończyć dwie rozpoczęte chusty. Jedna z nich już się co prawda blokuje( zdjęcia będą wkrótce), druga natomiast jest w fazie tworzenia. Znając jednak siebie to pewnie nie wytrzymam do przyszłego tygodnia i niedługo pójdą w ruch moje nowe skarby:)

23:25, anika017
Link Dodaj komentarz »
sobota, 23 października 2010

Wzór pochodzi z Raverly. Włóczka to Mohair Alize Super Kid w odcieniach niebieskiego i granatu.

 

Chusta dziergana drutami 3,5 mm. Wymiary to 180/90cm. Jest przytulna, lekka i ciepła. Można się nią omotać na wiele sposobów. Nie tylko ogrzeje w chłodne dni, ale również może stanowić elegancki dodatek do sukni na wyjątkowe okazje.

Tagi: chusty
22:56, anika017
Link Komentarze (4) »
niedziela, 17 października 2010

...przyda sie ciepła chusta. Właśnie takową wydziergałam. W kolorze beżu, ulubionym wzorem "Vesiroosikiri'.

Włóczka to Peonia. Druty 4mm. Dziergało się łatwo i przyjemnie, ponieważ wzór ten mogę już robić niemal z zamkniętymi oczami.

Tagi: chusty
22:36, anika017
Link Komentarze (1) »
wtorek, 05 października 2010

Z powodu natłoku spraw wielu, trochę to trwało, ale wreszcie jest kolejny wyrób. Szal wydziergany z Kid Mohairu Fonseca. Wzór o wdzięcznej nazwie 'Kuubikukiri' pochodzi z książki Haapsalu sall. Całość wykończona jest borderem z tejże samej książki. Jest to mój ulubiony wzór na border, więc być może jeszcze kiedyś go wykorzystam. Zrobiłam już jeden szal z zastosowaniem borderu, z włóczki DLG w kolorze naturalnym, ale "znalazł nowy dom" nim zdążyłam go sfotografować. Tak więc nie mogę go pokazać, ale za to przedstawiam najnowsze dzieło;

Na szal o wymiarach 180/70 cm zużyłam 5 motków szarej Fonseci. Diergałam drutami 3,5 mm.

Tagi: szale
23:13, anika017
Link Komentarze (2) »
sobota, 18 września 2010

Na myśl o zbliżającej się zimie powstał szalik. Zrobiony on jest na zamówienie. Pomysł na wzór zaczerpnięty z jakiejś bardzo starej Sandry lecz nieco zmodyfikowany przeze mnie.

Uwielbiam robić wszelkiego rodzaju plecionki, jak również wzory warkoczowe. Na ten szalik zużyłam dwa motki Oliwi. Wymiary to; 24/160 cm.

Tagi: szale
12:29, anika017
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Szablon

Szablon pobrany ze strony szablonykatemac

.