Blog ten przedstawiać będzie zdjęcia i opisy wykonywanych przeze mnie rzeczy z włóczki. Chusty, szale, swetry i nie tylko. A wszystko zrobione na drutach własnoręcznie i z pasją.
RSS
poniedziałek, 20 grudnia 2010

Ostatnio jest 'urodzaj' na chusty. Kolejna właśnie zeszła z drutów i jest już zblokowana. Czas więc na prezentację;

Włóczka to Kid Mohair YarnArtu w kolorze bardzo jasny popiel. Zużyłam 3 motki (75 dkg). Wyszła dość pokaźnych rozmiarów 195/95 cm. Dziergałam drutami 3,5 mm. Chusta wyszła puszysta i leciutka, a zapewne  też bardzo ciepła. Można ją motać na wiele sposobów w te zimne dni.

Tagi: chusty
00:14, anika017
Link Komentarze (4) »
wtorek, 14 grudnia 2010

Ręcznie farbowana włóczka (wełna100%) z merynosów urugwajskich firmy Malabrigo. Z jednego motka 5dkg (430m), powstała chusta w rozmiarze nieco mniejszym niż zazwyczaj (165/65cm).

Dziergałam ją drutami 4mm. Wzór to Ostrich Plumes (po niewielkich modyfikacjach).

 

Natomiast co do pytania, jak robię falbankę, które padło w komentarzach. Otóż mój sposób na zrobienie falbanki jest banalnie prosty. Powstaje ona poprzez robienie narzutów. Co kilka oczek np. na wierzchołkach kwiatków, rombów ( jeżeli takie występują we wzorze) robię narzut, oczko prawe, narzut. I tak powtarzam, dodawanie oczek przez kolejne kilka rzędów.

A oto przykład;

Sposób narzucania oczek jest oczywiście dowolny. Na chuście którą zaprezentuję poniżej nie robiłam takich 'dziurawych ścieżek' tylko powstawiałam coś na kształt trójkątów;

Przerabiam kilka rzędów, cały czas dodając oczka w określonym wcześniej porządku. I tak powstaje falbanka. W mamencie kończenia robótki mam na drutach około 1000 oczek.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w 'falbanieniu'.

Tagi: chusty
22:38, anika017
Link Komentarze (1) »
czwartek, 25 listopada 2010

...puszyście, mięciutko...

Zrobiłam kolejną chustę i nieskromnie napiszę, że wyszła zachwycająco. Pierwszy raz dziergałam z Kid Mohairu ADRIAFILU (80% moher kozi, 20% nylon) i wrażenia jakie odniosłam są jak najbardziej pozytywne...,co prawda przez pierwsze kilka rzędów niteczka niesfornie ślizgała się na drutach, to jednak szybko udało mi się ją opanować i dalej poszło już gładko. Włóczka jest fantastyczna, a jedyną jej wadą jest jej cena, ale to już przebolałam i pewnie kiedyś jeszcze ją kupię.

Zdjęcia (robione przy obecnych warunkach) niestety nie  oddają w pełni tej miękkości i delikatności oraz ciepła jakie posiada chusta. Motyw, którym się posłużyłam, pochodzi z chusty Echo Flower (źródło Raverly). Wykończenie falbaniaste, takie jak najbardziej lubię przy moherach, zwłaszcza tak delikatnych. Dziergałam drutami 4 mm. Zużyłam na nią trzy motki włóczki, czyli 7,5 dkg. Wyszła taka akurat 180/85cm.

Na koniec chcę jeszcze podziękować Wszystkim odwiedzającym to miejsce, a w szczególności tym którzy pozostawiają komentarze :)

Tagi: chusty
22:47, anika017
Link Komentarze (5) »
sobota, 13 listopada 2010

...Haruni w odcieniach granatu. Chusta jest delikatna i leciutka jak piórko, a przy tym wspaniale ciepła. Bardzo przyjemnie się ją dziergało. Zdjęcie tylko jedno, ponieważ to już było;

 

Tagi: chusty
13:29, anika017
Link Komentarze (5) »
niedziela, 07 listopada 2010

...czyli Gail. Wzór tym razem również pochodzi z Raverly-prawdziwej skarbnicy fantastycznych pomysłów.Włóczka to Regia silk (55%wełna, 25%poliamid, 20%jedwab). Wyszło 3 motki czyli15dkg. Dziergana na drutach 4mm. Wymiary to 190/85cm.

Chusta wyszła elegancka i lejąca, zapewne za sprawą jedwabiu zawartego w składzie włóczki. Zdjęcia zrobione są na właścicielce, która wybiera się w tej chuście na wesele.

Tagi: chusty
15:58, anika017
Link Komentarze (3) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7
Szablon

Szablon pobrany ze strony szablonykatemac

.