Blog ten przedstawiać będzie zdjęcia i opisy wykonywanych przeze mnie rzeczy z włóczki. Chusty, szale, swetry i nie tylko. A wszystko zrobione na drutach własnoręcznie i z pasją.
RSS
sobota, 23 października 2010

Wzór pochodzi z Raverly. Włóczka to Mohair Alize Super Kid w odcieniach niebieskiego i granatu.

 

Chusta dziergana drutami 3,5 mm. Wymiary to 180/90cm. Jest przytulna, lekka i ciepła. Można się nią omotać na wiele sposobów. Nie tylko ogrzeje w chłodne dni, ale również może stanowić elegancki dodatek do sukni na wyjątkowe okazje.

Tagi: chusty
22:56, anika017
Link Komentarze (4) »
niedziela, 17 października 2010

...przyda sie ciepła chusta. Właśnie takową wydziergałam. W kolorze beżu, ulubionym wzorem "Vesiroosikiri'.

Włóczka to Peonia. Druty 4mm. Dziergało się łatwo i przyjemnie, ponieważ wzór ten mogę już robić niemal z zamkniętymi oczami.

Tagi: chusty
22:36, anika017
Link Komentarze (1) »
wtorek, 05 października 2010

Z powodu natłoku spraw wielu, trochę to trwało, ale wreszcie jest kolejny wyrób. Szal wydziergany z Kid Mohairu Fonseca. Wzór o wdzięcznej nazwie 'Kuubikukiri' pochodzi z książki Haapsalu sall. Całość wykończona jest borderem z tejże samej książki. Jest to mój ulubiony wzór na border, więc być może jeszcze kiedyś go wykorzystam. Zrobiłam już jeden szal z zastosowaniem borderu, z włóczki DLG w kolorze naturalnym, ale "znalazł nowy dom" nim zdążyłam go sfotografować. Tak więc nie mogę go pokazać, ale za to przedstawiam najnowsze dzieło;

Na szal o wymiarach 180/70 cm zużyłam 5 motków szarej Fonseci. Diergałam drutami 3,5 mm.

Tagi: szale
23:13, anika017
Link Komentarze (2) »
Szablon

Szablon pobrany ze strony szablonykatemac

.