Blog ten przedstawiać będzie zdjęcia i opisy wykonywanych przeze mnie rzeczy z włóczki. Chusty, szale, swetry i nie tylko. A wszystko zrobione na drutach własnoręcznie i z pasją.
RSS
poniedziałek, 20 grudnia 2010

Ostatnio jest 'urodzaj' na chusty. Kolejna właśnie zeszła z drutów i jest już zblokowana. Czas więc na prezentację;

Włóczka to Kid Mohair YarnArtu w kolorze bardzo jasny popiel. Zużyłam 3 motki (75 dkg). Wyszła dość pokaźnych rozmiarów 195/95 cm. Dziergałam drutami 3,5 mm. Chusta wyszła puszysta i leciutka, a zapewne  też bardzo ciepła. Można ją motać na wiele sposobów w te zimne dni.

Tagi: chusty
00:14, anika017
Link Komentarze (4) »
wtorek, 14 grudnia 2010

Ręcznie farbowana włóczka (wełna100%) z merynosów urugwajskich firmy Malabrigo. Z jednego motka 5dkg (430m), powstała chusta w rozmiarze nieco mniejszym niż zazwyczaj (165/65cm).

Dziergałam ją drutami 4mm. Wzór to Ostrich Plumes (po niewielkich modyfikacjach).

 

Natomiast co do pytania, jak robię falbankę, które padło w komentarzach. Otóż mój sposób na zrobienie falbanki jest banalnie prosty. Powstaje ona poprzez robienie narzutów. Co kilka oczek np. na wierzchołkach kwiatków, rombów ( jeżeli takie występują we wzorze) robię narzut, oczko prawe, narzut. I tak powtarzam, dodawanie oczek przez kolejne kilka rzędów.

A oto przykład;

Sposób narzucania oczek jest oczywiście dowolny. Na chuście którą zaprezentuję poniżej nie robiłam takich 'dziurawych ścieżek' tylko powstawiałam coś na kształt trójkątów;

Przerabiam kilka rzędów, cały czas dodając oczka w określonym wcześniej porządku. I tak powstaje falbanka. W mamencie kończenia robótki mam na drutach około 1000 oczek.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w 'falbanieniu'.

Tagi: chusty
22:38, anika017
Link Komentarze (1) »
Szablon

Szablon pobrany ze strony szablonykatemac

.