Blog ten przedstawiać będzie zdjęcia i opisy wykonywanych przeze mnie rzeczy z włóczki. Chusty, szale, swetry i nie tylko. A wszystko zrobione na drutach własnoręcznie i z pasją.
RSS
czwartek, 25 listopada 2010

...puszyście, mięciutko...

Zrobiłam kolejną chustę i nieskromnie napiszę, że wyszła zachwycająco. Pierwszy raz dziergałam z Kid Mohairu ADRIAFILU (80% moher kozi, 20% nylon) i wrażenia jakie odniosłam są jak najbardziej pozytywne...,co prawda przez pierwsze kilka rzędów niteczka niesfornie ślizgała się na drutach, to jednak szybko udało mi się ją opanować i dalej poszło już gładko. Włóczka jest fantastyczna, a jedyną jej wadą jest jej cena, ale to już przebolałam i pewnie kiedyś jeszcze ją kupię.

Zdjęcia (robione przy obecnych warunkach) niestety nie  oddają w pełni tej miękkości i delikatności oraz ciepła jakie posiada chusta. Motyw, którym się posłużyłam, pochodzi z chusty Echo Flower (źródło Raverly). Wykończenie falbaniaste, takie jak najbardziej lubię przy moherach, zwłaszcza tak delikatnych. Dziergałam drutami 4 mm. Zużyłam na nią trzy motki włóczki, czyli 7,5 dkg. Wyszła taka akurat 180/85cm.

Na koniec chcę jeszcze podziękować Wszystkim odwiedzającym to miejsce, a w szczególności tym którzy pozostawiają komentarze :)

Tagi: chusty
22:47, anika017
Link Komentarze (5) »
sobota, 13 listopada 2010

...Haruni w odcieniach granatu. Chusta jest delikatna i leciutka jak piórko, a przy tym wspaniale ciepła. Bardzo przyjemnie się ją dziergało. Zdjęcie tylko jedno, ponieważ to już było;

 

Tagi: chusty
13:29, anika017
Link Komentarze (5) »
niedziela, 07 listopada 2010

...czyli Gail. Wzór tym razem również pochodzi z Raverly-prawdziwej skarbnicy fantastycznych pomysłów.Włóczka to Regia silk (55%wełna, 25%poliamid, 20%jedwab). Wyszło 3 motki czyli15dkg. Dziergana na drutach 4mm. Wymiary to 190/85cm.

Chusta wyszła elegancka i lejąca, zapewne za sprawą jedwabiu zawartego w składzie włóczki. Zdjęcia zrobione są na właścicielce, która wybiera się w tej chuście na wesele.

Tagi: chusty
15:58, anika017
Link Komentarze (3) »
środa, 03 listopada 2010

Dotarły do mnie wczoraj; trzy fantastyczne motki Kid Mohairu Adriafilu w kolorze jasno popielatym. Wiele dobrego naczytałam się o tej włóczce. Długo jednak opierałam się przed  jej zakupem. Koniec, końców dałam się skusić, postanowiając osobiście sprawdzić czy naprawdę jest taka wspaniała. Tak więc nareszcie mam! Wrażenia dotykowe są jak najbardziej pozytywne. Włóczka jest milutka i mięciutka. Jaka jest w robocie to się dopiero okaże , ponieważ te puchate kłębki służą na razie do podziwiania. Najpierw muszę skończyć dwie rozpoczęte chusty. Jedna z nich już się co prawda blokuje( zdjęcia będą wkrótce), druga natomiast jest w fazie tworzenia. Znając jednak siebie to pewnie nie wytrzymam do przyszłego tygodnia i niedługo pójdą w ruch moje nowe skarby:)

23:25, anika017
Link Dodaj komentarz »
Szablon

Szablon pobrany ze strony szablonykatemac

.