Blog ten przedstawiać będzie zdjęcia i opisy wykonywanych przeze mnie rzeczy z włóczki. Chusty, szale, swetry i nie tylko. A wszystko zrobione na drutach własnoręcznie i z pasją.
RSS
sobota, 26 lutego 2011

Nadal królują estońskie klimaty i Haapsalu sall. Tak więc jest kolejny szal, tym razem w kolorze bordowym. Wzór to Sofia kiri. W tym modelu koronka brzegowa jest tylko na krótszych bokach. z jednej strony robiona z całościż, z drugiej doszyta ( zupełnie niewidocznie ) graftingiem.

Na szal zużyłam jeden motek włóczki DLG Adriafilu (100% wełna). Po zblokowaniu osiągnął wymiary 190/60 cm. Wyrób jest cieniutki i delikatny. Ozdobi niejedną kreację; doskonały dodatek do sukni wieczorowej, jak również kostiumu czy płaszcza.

Pozdrawiam Wszystkich odwiedzających to miejsce :)

Tagi: szale
12:26, anika017
Link Komentarze (2) »
czwartek, 17 lutego 2011

Powrót do Haapsalu sall i do najpiękniejszych wzorów z tej książki. Ażury całkowicie zawróciły mi w głowie i w związku z tym powstał kolejny szal, a nawet dwa. Na razie pokażę jeden. Wydłubałam go z cieniutkiej wełenki DLG Adriafilu (100% wełna, 100gr = 1250 m) w kolorze naturalnym. Całość wykończona jest borderem z tej samej książki.

Zdjęcia niestety nie oddają w pełni delikatności i lekkośći szala. Waży on zaledwie 10dkg. Wymiary to 170/60 cm.

Przyciągnie on uwagę niejednej osoby. W niejednym oku pojawi się błysk zazdrości. Może warto go mieć? Szukam dla niego "nowego domu", więc jeżeli jest Ktoś zainteresowany to proszę o kontakt mailowy!

Tagi: szale
22:46, anika017
Link Komentarze (4) »
środa, 02 lutego 2011

Szal w odcieniach zieleni z mohairu Alize Super Kid. Wzór oparty jest na Seas Shawl. Wprowadziłam do niego jednak, pewne, niewielkie zmiany. Włóczka, jest cudna, a kolorki śliczniutkie. Niestety jednak aparat jest innego zdania niż ja. Każde zdjęcie ma inny odcień, a żadne z nich nie oddaje w pełni urody szala.

Na szal wyszło prawie dwa motki wełny, czyli około 10 dkg. Wymiary to 190/60 cm.

SZALeństwo nadal trwa, więc wkrótce kolejny szal zostanie uwieczniony na fotografi i zaprezentowany w tym miejscu. Zapraszam ;)

 

Tagi: szale
22:59, anika017
Link Komentarze (3) »
Szablon

Szablon pobrany ze strony szablonykatemac

.